Nilgün Tekin

1979 Bursa doğumludur. Anadolu Üniversitesi Felsefe öğreniminin ardından 2015 yılında St. Clement's Üniversitesi Psikoloji Lisans Bölümünü bitirdi. Halen İstanbul Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümünde öğrenimine devam etmektedir.
2008 yılında NLP Eğitimini tamamladıktan sonra, insan zihninin farkında olmadığımız kodlamaları, işleyiş şekli ve algılamasına olan ilgisi nedeniyle hipnoterapiye yönelerek, 2009-20011 yılları arasında Randy Show ve Dr. Bülent Uran'dan sırasıyla; Temel Hipnoz, 5- Parth İleri Hipnoterapi, Regresyon Hipnoterapisi, İleri Düzey Hipnoz Eğitimi, Age Regression Hypnosis, EFT ve Provokatif Terapi (PET) eğitimlerini almıştır.
Doğru nefes almanın hem ruhsal hem bedensel sağlığımız için olan önemi ve mesleğinde yardımcı olacağı düşüncesiyle 2011 yılında Mustafa Kartal' dan Doğru Nefes Teknikleri Eğitimi, Çocuk Nefes Eğitimi ve Nefes Terapisi (HOLOTERAPİ) eğitimlerini bitirmiştir.
Koçlukla karşılaşması 2011 senesinde Coach Akademi bünyesinde ilk olarak Yaşam Koçluğu ve Kurumsal Koçluk Eğitimine katılarak olmuştur. Bu eğitimden sonra İlişkiler Koçluğu, Kariyer ve Yönetici Koçluğu eğitimlerini almıştır.
2013 yılında İstanbul Psikoloji Enstitüsünün düzenlediği Bilişsel Davranışçı Oyun Terapisi Eğitimimin ardından Genel Psikoloji ve Motivasyon eğitimleri aldı.
2015 yılında Başkent İletişim Bilimleri Akademisi'nde Rüştü Asyalı, Cihan Unal, Kaan Yakuphan gibi üstatlardan Oyunculuk-Tiyatro ve Diksiyon Eğitimleri almıştır.

Başlangıçta bir hobi gibi başlayan oyunculuk ve tiyatro serüveni onu Yaratıcı Drama Eğitimlerine yöneltmiş ve 2016 senesinde Yaratıcı Drama Eğitmeni olmaya hak kazanmıştır.
Oyunculuk ve Drama eğitimlerinden sonra oyunun ve sanatın, insanların kendilerini ifade etmelerindeki iyileştirici gücünün farkına vararak 2017 senesinde Bilgi Ünüversitesi'den Dışavurumcu Sanat Terapisi Eğitimi aldı. Şu anda bu konuda hem okullarda hem de kendi kurumunda atölyeler düzenlemektedir.
2010 senesinden bu yana kurucusu olduğu Nilgün Tekin Eğitim ve Danışmanlık Merkezi ‘de hem kurumsal hem bireysel danışmanlıkların yanı sıra, çocuk ve yetişkin atölyeleri ile birçok alanda eğitimler vermektedir..


Yardıma mı ihtiyacınız var?Benimle Whatsapp üzerinden destek alabilirsin