ÖĞRENCİ KOÇLUĞU
21 Mayıs 2020
İLİŞKİ KOÇLUĞU
21 Mayıs 2020

KARİYER KOÇLUĞU

Koçluk ve Danışmanlık > KARİYER KOÇLUĞU

Kariyer Koçluğu Nedir?

Kariyer koçluğu, profesyonel hedefler belirleyerek, bir plan oluşturarak ve engel olabilecek engelleri aşarak insanların kariyerlerinde daha fazla tatmin bulmasına yardımcı olan bir tür kişisel koçluktur.
Kariyer koçları , kariyerle ilgili çok çeşitli hedeflere ve sorunlara sahip insanlara yardımcı olabilir. Bazıları kariyer koçluğu arar, çünkü hayatlarına hiçbir anlam veya amaç getirmeyen çıkmaz bir işte sıkışırlar, diğerleri ise iş yaşamlarını kişisel yaşamlarıyla dengeleme taleplerinden dolayı zorlanır. Bu kişiler hayatlarıyla ne yapmak istediklerini tam olarak bilen, ancak oraya ulaşmak için bir plan bulma ve uygulama konusunda yardıma ihtiyaç duyan kişilerdir. Kariyer koçluğu, tüm bu endişelerin üstesinden gelmenize yardımcı olur.
Bir kariyer koçu değerlerinizi, ilgi alanlarınızı, yeteneklerinizi ve tutkunuzu belirleyerek gerçekten ne yapmak istediğinize ve nerede yapmak istediğinize odaklanmanıza yardımcı olacaktır. Sizin için gerçekten neyin önemli olduğunu ve bunun ideal kariyerinizi bulmakla nasıl ilgili olduğunu keşfetmenize yardımcı olacaklar.